همانطور که در پست همه چیز درباره رویداد Spring Cleaning Event 2020 توضیح دادیم، استیم از 1 خرداد تا 8 خرداد رویدادی برگزار کرده است که با تکمیل طبقه های مختلف آن، 500XP دریافت می کنید. برای تکمیل هر طبقه نیاز است یک بازی اعلام شده را اجرا کنید، اما اگر آن بازی را نداشته باشید چطور؟ راه حل معمول آن این است که بازی را دانلود کنید، ولی بسیاری از بازی ها حجم بالایی دارند و همچنین بسیاری از کاربران ایرانی قادر به دانلود این بازی های حجیم نیستند. پس راه حل چیست؟ در ادامه یک روشی را توضیح می دهیم که بدون نیاز به دانلود و یا اجرای بازی ها، هر طبقه را تکمیل و در نهایت XP خود را به رایگان دریافت کنید.
1- در ابتدا این نرم افزار را دانلود کنید. (این نرم افزار هیچ مشکلی برای اکانت شما ایجاد نمی کند و کار اصلی آن، باز کردن اچیومنت بازی ها است)
2- حال قبل از باز کردن نرم افزار steam achievement manager، نرم افزار استیم را باز کنید و به اکانت خود لاگین شوید. سپس با کلیک بر روی فایل SAM.Picker موجود در پوشه دانلودی نرم افزار را باز کنید.
3- وارد وبسایت استیم شوید و درون وبسایت استیم نیز وارد حساب کاربری خود شوید.
4- حال وارد صفحه رویداد شوید تا طبقه های مختلف را مشاهده کنید.
5- با کلیک بر روی هر طبقه، یک صفحه باز می شود که سه بازی را به شما پیشنهاد کرده است. بر روی گزینه Play یکی از این بازی ها راست کلیک کنید و سپس Copy Link Address را بزنید. این لینک باید چیزی مشابه لینک مقابل باشد: steam://run/552990 همانطور که می بینید پس از RUN یک کد قرار گرفته است که این ID بازی مورد نظر است. این کد را در جایی ذخیره کنید.

کلیک بر روی گزینه Play

6- حال وارد نرم افزار steam achievement manager شوید و در کادر سمت چپ گزینه Add Game این ID که به دست آورده اید را وارد کنید و بر روی دکمه Add Game بزنید. پس از پیدا شدن بازی، کافی است دوبار بر روی آن کلیک کنید تا یک صفحه باز شود. 

وارد کردن ID بازی

چند ثانیه صبر کنید و این صفحه را ببندید. حال صفحه رویداد را رفرش کنید تا مشاهده کنید طبقه مورد نظر تکمیل شده است.

صفحه باز شده

7- مراحل 5 و 6 را آنقدر تکرار کنید تا تمام طبقه ها تکمیل شوند. تبریک، در کمترین زمان و بدون نیاز به دانلود بازی ها توانستید 500XP بدست آورید.
در صورتی که در مرحله 6 به مشکل خوردید، یک بازی دیگر از 3 گزینه نمایش داده شده انتخاب و تست کنید.